Vata, desky nebo role?

 Datum: 13.2.2009   Kategorie: Rady a návody 

Pokud chceme hodnotit formáty tepelně izolačních vat, musíme začít položkou jenž je tímto také ovlivněna a to cenou. Pokud máme dost peněz a hodláme je do této položky investovat, není co řešit. Pro ty znás, jenž potřebujeme šetřit a to si myslím, že je nás většina, je třeba se zamyslet jestli je nutné kupovat vatau v deskách jen kvůli tomu, že si myslíme, že je to lepší a jednodušší ohledně montáže. nebo proto, že ji prosazují montéři jenž vám budou zateplení provádět. Samozřejmě pro některé z nás je manipulace s vatou v deskách jednodušší.

Ten hlavní fakt je totiž v tom, že u role tepelné izolace je na vás jaký formát si uříznete. U desky je jasně daný formát z výroby a ten vám nemusí být zrovna vhod.

Pro srovnání je třeba porovnat ceny, ale samozřejmě u výrobků jenž mají obdobnou, tedy srovnatelnou kvalitu a parametry tepelného odporu.

ISOVER UNIROL PROFI  role a AIRROCK ND desky nebo ORSIL UNI desky

 

Přesto je třeba podotknout že z těchto srovnatelných tepelně izolačních vat je na tom co se týká tepelného odporu ISOVER UNIROL PROFI

 

Tento článek je opětovnou reakcí na již mnohokráte probraným tématem jestli je vhodnější pro aplikaci vata v rolích, nebo vata v deskách. Původní článek, jenž pojednává o tomto tématu velice podrobně naleznete zde


Přiložené obrázky: