T-REX PROFI BOND

Skrýt detaily
Výrobce: SOUDAL
Dostupnost: skladem
T-REX PROFI BOND

T-REX PROFI BOND je profesionální montážní lepidlo s vysokou počáteční přilnavostí, tato je okamžitá a je na hodnotě 125kg/m2, pokud je lepidlo nanášeno celoplošně.

Struktura lepidla je vyztužená, zesílená speciálními vlákny. Tato konstrukce zajišťuje vysokou pevnost lepeného spoje. Lepidlo T-REX PROFI BOND dokáže spojit většinu stavebních materiálů a je vhodné jak do interiéru, tak i exteriéru. Toto profesionální lepidlo je vhodné pro rychlé lepení, jeho vlastnosti nabízejí rychlý nárůst pevnosti lepeného spoje, lepí se tak, že se nanáší na jednu z lepených stran, které chceme spojit. T-REX PROFI BOND bez problémů nahrazuje spoje realizované hřebíky a šrouby lepit se s ním dají i nerovné plochy.

 

T-REX PROFI BOND – příklady lepených materiálů:
Toto lepidlo je vhodné pro lepení obvodových lišt, také dekorativních prvků a sádrokartonových desek a to jak vy svislé, tak i vodorovné poloze. Dále je toto lepidlo vhodné pro lepení kobercových přechodových lišt, plastů, lepí cihly, kámen a beton, keramiku a kov, omítky a OSB desky, také MDF desky, dřevotřísku, dřevo a podobné materiály, se kterými se setkáváme na stavbách, ale i v domácnosti. Lepení je možné provádět na všechny obvyklé povrchy mimo PP a PE, teflon asfalt a pěnový polystyren.

 

T-REX PROFI BOND – postup lepení:
Podklad musí být čistý a soudržný, zbavený mastnoty a prachu. U hodně porézních povrchů, což jsou některé omítky a vláknocementové desky je doporučeno sjednotit povrch penetrací. Lepidlo se nanáší aplikační pistolí, lisem na kartuše. Nanášíme na jeden lepených povrchů v pruzích, anebo bodech. Pokud lepíme větší plochy k sobě, je vhodné lepidlo T-REX PROFI BOND nanést i po obvodu desky. Následuje okamžité silné stlačení lepených částí k sobě. Můžeme i poklepat gumovou paličkou po celé ploše. Pokud lepíme ve svislé poloze, tak je třeba lepené plochy k sobě fixovat až do úplného vytvrzení. Což je cca 24 až 48 hodin v návaznosti na prostředí, ve kterém se lepí. Pokud lepíme porézní plochy, tak postupujeme tak, že naneseme lepidlo na jednu lepených částí, silně přitiskneme k sobě lepené části a hned zase oddělíme lepené části od sebe, počkáme cca 5 minut a pak zase přiložíme lepené části k sobě a poklepeme gumovou paličkou. Pokud lepíme na strop, tak je dobré kombinovat lepení s mechanickým kotvením.

 

T-REX PROFI BOND není vhodné pro lepení zrcadel a do míst, kde by lepidlo přicházelo do trvalého styku s vodou. Čištění provádíme za čerstva lakovým benzínem, po vytvrzení odstraníme pouze mechanicky.


Lepidlo T-REX PROFI BOND je béžové barvy a kartuš obsahuje 300ml lepidla.

Koupit
Aktuální cena je v detailu položky.
Přílohy:
T-REX PROFI BOND - leták, 403 kB
T-REX PROFI BOND - technický list, 233 kB