Proč vlastně zateplit dům?

 Datum: 23.4.2009   Kategorie: Zajímavosti 

Nedávno nás oslovil jeden zákazník s dotazem zateplení horské chaty, jak zateplit, jakou tepelnou izolaci použít, jak realizovat a jaké budou náklady. Ze začátku to vypadalo, že opravdu hodlá objekt zateplit. No po výměně několika e-mailových zpráv viz níže dotyčný začal spekulovat o nákladech na zateplení a jeho smyslu. Korespondeci vkládám níže pro ty z vás jenž si myslí, že když do chaty jednou v zimě jen několikrát nemusí být zateplení dostatečně účinné, jednalo se o tloušťku tepelné izolace. Netušil jsem že existuje rovnice s přímou úměrností, když tam jezdím v zimě málo, nemusí být tloušťka izolace dostatečně silná. Každé zateplení má samozřejmě smysl, ale nedostatečné zateplení je mrháním peněz a krátkozraká finanční politika. Komunikace níže se týká daného problému, pokud máte zájem se k tomuto vyjádřit použijte níže formulář, těšíme se na vaše dotazy.

 

Zákazník - dotaz:

Dobrý den, chtěli bysme zateplit obvodové stěny staré horské chaty (860m.n.m.). Stěny jsou z panelových segmentů a obložené dřevem. Chtěl bych poprosit o návod jak v tomto případě postupovat a jaký materiál zvolit. Obvod stěn bychom však po zateplení chtěli opět obložit dřevem. Chata je celá podsklepená a zde je základní zdivo kámen a tato kamenná zeď je z venkovní strany asi 0.5m nad zemí. Pak už navazují ty panelové segmenty a dřevěné obložení. Dále musíme rovněž vyřešit zateplení prkenné podlahy, mezi sklepem a patrem. Sklep se zdá být suchý, protože je dobře větraný. Střechu již máme zateplenou skelnou vatou. Snad jsem napsal dostatečné množství informaví a prosím o radu jak postupovat. Děkuji

 


 

CJ izolace - odpověď:

Zdravím,

má rada je naprosto jednoduchá a jasná, není nad čím přemýšlet.

Vaše řešení se jmenuje „Provětrávaná fasáda“, zachová se tím možnost opět objekt obložit dřevem a zachovat jeho osobitý vzhled, návod a popis naleznete zde materiály vhodné k aplikaci naleznete zde. Pokud bude vata v podlaze nezatížená, tedy bude nad ní v roštu prkenné podlahy mezera, aby se na vatu nešlapalo je možno použít tyto materiály.  Doufám, že jsem vám dal dostatek informací k nalezení řešení.

 


 

Zákazník - dotaz:

Dobrý den,
děkuji za odpověď, jen by mě ještě zajímalo, jakou tloušťku izolačního materiálu doporučujute, když je chata v nadmořské výšce 860m.

Děkuji.

 


 

CJ izolace - odpověď:

Pokud má mít zateplení slušnou účinnost v zimních měsících ve výšce 860m doporučuji použít tyto dva izolanty:

  • Kamenná vlna AIRROCK ND a to v tl. 16cm nejméně, spíše 20cm, momentálně jsem schopen nabídnout slevu z ceníkové ceny a to až 43% z ceníkové ceny, záleží na celkovém objemu, tedy m2 v dané tloušťce dle vašeho výběru.
  • Lepší materiál pro extrémní použití je pak Kamenná vlna AIRROCK HD lepší tepelný odpor v tloušťce 10 až 12cm nejméně, spíše bych použil tl. 16cm, sleva bude až 30% z ceníkových cen u nás na nettu. Klikněte si na odkazy.

 


 

Zákazník - dotaz:

A pokud je chata používána především od dubna do října? V zimě tam jsme jen tak jeden dva víkendy ... Mohly by být ty desky slabší? Děkuji za odpověď.

 


 

CJ izolace - odpověď:

Zdravím,

je jedno jestli budete objekt používat, hodně, nebo málo, chtěl jste vědět jak to má být a to jsem vám napsal... jako že když tam budete jen málo tak můžete mrznout a mrhat penězma za topení, tak to nemusíte z mého pohlednu dělat vůbec, udělat to na půl, jelikož tam v zimě málo jezdíte... Musím se zeptat obráceně, proč to vůbec chcete řešit? Odpověď na tuto otázku bude pro vás i odpovědí na vaší otázku jak to zateplit a jestli to vůbec pro vás má pro vás smysl. Rovnice je jednoduchá, zateplení se vám vrátí v podobě komfortu při bydlení, jak v létě tak i v zimě a také a to hlavně v podobě ušetřených peněz za energie, topení (nákup dřeva např.) a v létě zase třeba chlazení (případná klimatizace) pokud byste na to a to byste měli koukat také z pohledu, že izolace také izoluje proti vedru v létě (nepustí vám skrze obvodové zdi teplo od slunce dovnitř objektu).
 

 


 


Námět, stížnost, hodnocení.

Do tohoto formuláře vpisujte vaše náměty na vylepšení našeho webu nebo stížnost na nějakou chybu na stránkách či hodnocení naší webové prezentace. Pokud zadáte váš e-mail bude vám zaslána odpověď. Pokud povolíte váš souhlas v formuláři, bude otázka a odpověď zveřejněna v této sekci. Můžete zasílat vaše dotazy pod jiným jménem (nick). Na každý dotaz, text budeme reagovat.

 
Vaše jméno (nick)  
Jméno nemusí být pravé, jen nějaké vpište abychom vás mohli oslovovat.
Váš e-mail  
Nemusíte zadávat pokud nečekáte naší odpověď. Pokud ale mail nezadáte správně nebudeme vám moci odpovědět.
Napište o jaký druh dotazu se jedná  
Stížnost, námět na vylepšení, hodnocení webu.
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý. * 
Vpište pokud možno jednoduchým textem o co se jedná.
Jak hodnotíte naší webovou prezentaci? * 
Hodnoťte body od "1" do "10" počet bodů "10" je maximální spokojenost. Vpište pouze jedno číslo nic jiného 1 až 10.
Souhlas se zveřejněním dotazu  
Pokud souhlasíte se zveřejněním vašeho dotazu napište "souhlasím" pokud ne nevypisujte toto pole a dotaz nebude zveřejněn s naší odpovědí.
Opište prosím číslo z obrázku: *
 
Napište prosím číslo 3:
 

* Prvky označené hvězdičkou jsou povinné