Úvod: Tepelná izolace > O firmě-kontakty > Otázky a odpovědi na našem webu

Otázky a odpovědi na našem webu

Zde můžete číst "Otázky a odpovědi" případné náměty a hodnocení naší webové prezentace, které jste nám zaslali z formuláře na tomto odkazu. Námět, stížnost, hodnocení. 

Momentálně je vloženo 24 zodpovězených dotazů. Pokud zde nenaleznete odpověď na svůj dotaz, kontaktujte nás. Z důvodu zachování přehlednosti, nebudou vloženy dotazy identického charakteru již jednou vloženého dotazu. Jinak odpovídáme na každý dotaz. Pokud je udělen souhlas se zveřejněním, je dotaz také zveřejněn v této sekci níže, na konci této stránky s dotazyZašlete nám svou otázku.


č.1.

2.9.2007 
Vaše jméno (nick): Jarda
Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná:námět
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Proč na vaší webové stránce nejsou některé izolace které naleznu jinde?
Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 8 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Vážený pane Jardo, naše webová prezentace obsahuje výrobky tepelných izolací a nejbližších přidružených produktů. Zejména obsahuje výrobky o kterých jsme přesvědčeni že jsou naprosto vhodné a kvalitní. To ovšem neznamená, že výrobky které nejsou zveřejněny na našem webu nejsou kvalitní. Jen nabízíme to co máme vyzkoušené a nejvíce se prodává. Pokud bychom chtěli nabízet a prodávat veškeré produkty tepelných izolací, měli bychom asi jeden z největších skladů v ČR a to zatím nemáme. Snad v budoucnosti.... Děkujeme za váš dotaz.

 

TI JC

 


č.2. 

12.9.2007

Vaše jméno (nick): Jan Holý
Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Jak získat rychle informace o akcích?
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý: Dobrý den, jakým způsobem můžu být informován o akcích a slevách které zveřejňujete na vašich stránkách? Vaše akce a slevy se mi líbí, ale musím pořád hlídat vaše stránky kdy se tam něco nového objeví. Jak často akce děláte?
Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 10 (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Vážený pane Holý, informace můžete získat tím že odešlete z našeho webu na hlavní straně vlevo dole svůj e-mail. Je to vlastně přihlášení k odběru novinek. Nic jiného pak už nemusíte dělat. Velké akce a zajímavosti pak rozesíláme naším redakčním systémem na všechny zadané e-mailové adresy hromadně. Takto se ale nerozesílají všechny zajímavosti a novinky, akce a slevy. Nehodláme naše klienty obtěžovat každou zajímavostí, některé menší akce a informace o tepelných izolacích zveřejňujeme na webu ale nerozesíláme. Jinak, akce se dělají podle toho jak se nám podaří sehnat a nakoupit artikl. Některé akce jsou plánované ale z důvodu toho že jsou to zajímavé akce nemhu zveřejnit plán těchto akcí, to snad chápete. Děkujeme vám za nejvyšší hodnocení naší webové prezentace.

 

TI JC

 


č.3.
14.2.2008 
Vaše jméno (nick): Bulíř Jaromír
Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná:dotaz
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den,mám na Vás dotaz,bydlím cca 500 m.n.m koeficient pro výpočet ztrát je zde v zimě -12 st panelové domy se zde standartně zateplují polystyrenem tl.100mm,já mám domek ještě ve větrné zoně,bylo mi doporučeno že mám použít polystyren větší tloušťky dokonce až 200mm,chci od Vás vědět při jaké tloušťce je to ještě potřebné nebo kdy už je to zbytečné a drahé.Dům je z pálených cihel,s vlhkostí nemám žádné problémy,jen cihly které se tenkrát vyráběly byly na délku o 2cm kratší takže i tudy je únik tepla větší,pokud dokážete poradit předem děkuji a odpověď bych prosil na můj mail s pozdravem Bulíř Jaromír.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 10 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,
náš názor je použít fasádní polystyren o tloušťce 140mm maximálně však 160mm za vámi popsaných podmínek a druhu, tloušťky obvodové zdi. Polystyren tloušťky 200mm bychom použili při tloušťce zdi 30cm z pálené cihly. Pokud je vaše cihla o 2cm kratší nežli standardní cihla mohl by vznikat při použití 200mm polystyrenu kondenzát a následné problémy s plísněmi. Pro informaci ještě posílám odkaz na tabulku s různými druhy obvodových zdí a jejich tloušťek v návaznosti
doporučené tloušťky polystyrenu.

 

TI JC

 


č.4. 

25.2.2008
Vaše jméno (nick): Eva
Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná:dotaz
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobry den, máme udělanou silikonovou omítku na jedné straně jsou vidět spoje napojení, jak se to da opravit, je moznost znovu natáhnout omitku? Děkuji za odpoved.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 8 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,

pokud někdo provedl špatně silikonovou omítku, tak je třeba znovu stávající povrch napenetrovat, na to znovu aplikovat stěrku se síťovinou (perlinkou) tuto stěrku provést tak aby se srovnal povrch a nebyly vidět nerovnosti, napojení ve stávající vrstvě. Pak napenetrovat povrch stěrky a na něj provést znovu silikonovou omítku. Jinak se viditelných napojení nezbavíte.

 

TI JC

 


č.5. 

4.3.2008
Vaše jméno (nick): Petr

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: zateplení stropu

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den. Mám prosbu. Strop mého Bungalowu je tvořen trámy, na kterých jsem vytvořil závěsný sádrokartonový strop s parotěsnou folií. Půdní prostor nebude zateplen ani vytápěn, ale chci jej využívat (odkládání věcí), tzn., chci vytvořit podlahu. K zateplení stropu chci použít jen polystyren, jehož spoje bych utěsnil pěnou PUR. Vzniklá vrstva stropu by tedy vypadala takto: omítka-sádrokarton-parotěsná fólie-polystyren-vzduchová mezera(20-30cm)-dřevotřísková podlaha(22mm)-půdní prostor-difůzní fólie-větraná mezera-krytina. Je tento postup v pořádku? Jaká vrstva polystyrenu je dostatečná? Není vhodnější k použití minerální izolace (vlna)? Díky za odpověď.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 8 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano 

 

Zdravím Vás,

začnu tím že skladba je v pořádku. Zda je vhodnější polystyren nebo vata je jasné. Vata by byla vhodnější, má lepší tepelně izolační vlastnosti. Naproti tomu je polystyren dostačující, pokud bude použita tloušťka alespoň 12cm, nejlépe však 15cm. Jelikož bude polystyren chráněn od kontaktu vzduchovou mezerou, naprosto postačí polystyren EPS 70 F. Rozdíl je také v pořizovací ceně, vata je mnohem dražší nežli polystyren, obvzláště kamenná vlna (minerální vlna je to samé). Závěrem je tedy nutno konstatovat, že je vše ve vašich rukou, tedy v možnostech vaší peněženky.

 

TIJC

 


č.6. 

12.3.2008
Vaše jméno (nick): Honza
Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: izolace
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den!
Stavím srubový domek a zajímalo by mne jakou izolaci mám použít.Pod střechu,na podlahu a zdi.Chtěl bych aby byl dům i dostatečně odhlučněn.Děkuji.(zdi 25cm dřevo)

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,

důležité je rozhodnutí, jestli hodláte zachovat vzhled dřevostavby. Na zateplení střechy dřevostavby můžete použít nejlépe tepelně–izolační vatu. Přikládám odkaz na zateplení šikmé střechy s obrázky: Zateplení šikmé střecha a tepelné mosty. Dále můžete celý dům izolovat vatou, nebo polystyrenem. Záleží na vašem vkusu a vaší peněžence, přikládám odkaz na porovnání polystyrenu a vaty: Polystyren versus vata střízlivě. Dále vám přikládám odkaz na materiály vhodné k zateplení šikmé střechy: Tepelná izolace šikmé střechy a v dalším odkazu můžete číst článek na co si musíte dát pozor při zateplení šikmé střechyNa co si dát pozor při zateplení šikmé střechy. Co se týká zateplení fasády tak myslím, že nejlépe je provést provětrávanou fasádu (s použitím dřevěného obkladu zachováte vzhled dřevostavby), předpokládám že když stavíte dřevostavbu srubového typu, tak asi nebudete provádět kontaktní fasádu polystyrenem nebo vatou s omítkou, proto vám nabízím provětrávanou fasádu s následným obkladem (dřevo, nebo podle vašeho výběru) : Provětrávaná fasáda. Odkaz na provětrávanou fasádu, postup provedení zde: Postup při provádění provětrávané fasády. Podlahy, pokud chcete můžete izolovat polystyrenem v případě betonových podlah, ale to nepředpokládám, tak opět vatou do meziprostoru, nebo rastru podlahy a následná dřevěná podlaha. Opět odkaz na různé druhy provedení a doporučené materiály: Izolace podlahPokud budete vybírat vhodné materiály na zateplení příček a mezistropních prostorů, tyto jsou zde: Příčky, stropy a mezistropní prostory. Stejné materiály jako na příčky jsou vhodné na vnitřní zateplení obvodových stěn v případě, že by se opravdu jednalo o dřevostavbu se zachováním vnějšího vzhledu srubu (kulatin), pak se jedná o tzv. předsunuté stěny. Na vnitřní stranu stěn se provede zateplení vatou do rastrů a pak se aplikuje vnitřní obklad, dřevo nebo SDK desky sádrokartonový systém (jen si tím zmenšíte vnitřní prostor). Snad jsem vám dal dostatek informací k výběru systému zateplení, tl. materiálů je potřeba vybírat podle tloušťky obvodového zdiva. U střechy je potřeba zateplit alespoň tl. 21 až 23cm aby to mělo řádný význam. Střechou uniká z objektu v podstatě nejvíce tepelné energie.

 

TIJC

 


č.7. 

4.6.2008

Vaše jméno (nick): Svaťa
Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: prosím o radu
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den. Právě teď stavíme dřevostavbu na kanadsko-americký způsob.Tzn.z vysušených hoblovaných desek tl. 4 cm - obvodová stěna má tl. 14 cm a na ní je z venku OSB deska tl. 12 mm.Do obvodové stěny se dá minerální vata. Chceme dát další zateplení 10 cm,ale u dřevostaveb je prý velmi důležité mít odvětranou fasádu a nevíme jak to udělat. V USA nebo v Kanadě se používá vinyl siding, ale to se nám nelíbí. Skladba stěny zevnitř - ven je : sádrokarton - nepropustná folie - stěna 14cm s izolací - OSB deska tl. 12mm. A jak to udělat dál aby to bylo odvětrané a dobře fungovalo to nevíme.Proto prosím o vaši radu.Dům už stojí "v hrubé stavbě" a má i podkroví. Děkuji za odpověď. Sv.K.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,
předem děkujeme za velice kladné hodnocení našeho webu. Váš dotaz se týká přímo jednoho ze článků jenž jsem napsal a zveřejnil na našem webu v kategorii: „aktuality“, podsekce: „rady a návody“. Posílám Vám odkaz na tento článek, jenž by vám měl poskytnout informace potřebné k aplikaci tohoto systému zateplení. Klikněte na tento podtržený odkaz: Provětrávaná fasáda jak na to? Tento článek obsahuje i jednoduché nákresy formou ilustračních obrázků s postupem a průřezy při montáži provětrávané fasády.

 

TIJC

 


č.8.

13.7.2008

Vaše jméno (nick): Denisa

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Izolace EPS F - prosba o radu
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Prosím odborníky o názor na návrh našeho zedníka k zateplení staré dřevěné chaty u lesa (využívána duben-říjen). Chata je suchá, podezděná. Celá je dřevěná-obložená palubkami. Nynější izolace je prakticky nulová (kutilsky provedeno před 30 lety). Izolaci potřebujeme hlavně za účelem udržení stabilní teploty v chatě po zatopení kamny, hluková izolace není potřeba. Dřevo je suché. Nejsem si však jistá, zda na staré natírané dřevo je polystyren vhodný-nicméně rozpočet máme napjatý. Zedník má v úmyslu nalepit fasádní polystyren tloušťky 1 cm do míst, kde je profil palubek nižší (3 obvodové strany), pak stěrka- dolepit fasádní polystyren tloušťky 5 cm po celém srovnaném obvodu. Spodek by opatřil okapničkou. Dále stěrka, perlinka a štuk. Poté nátěr fasádní barvou. Snad jsem to správně reprodukovala. Považjete tento postup na zmíněné účely vhodný? Doporučili byste ještě aplikovat parozábranu? A pokud ano, do které vrstvy? Mezi dřevěný obklad a první vrstvu 1 cm polystyrénu? Děkuji za odpověď na tento poněkud obsáhlý dotaz.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,

řešení, které navrhuje váš zedník, je reálné. V podstatě není žádné omezení na co se bude aplikovat systém kontaktního zateplení pomocí polystyrenu. Samozřejmě bych se zdráhal toto řešení někomu „posvětit“ pokud by se jednalo o např. starý dům s vlhkostí ve zdech. Tam bych samozřejmě nejdříve ze všeho řešil odvlhčení zdí a pak teprve aplikaci fasádního polystyrenu. Všeobecně je polystyren vhodný i k zateplení objektů stavěných ze dřeva. Postup nevidím nijak špatně navržený, jen pokud je objekt řekněme vyšší nežli 3m je třeba polystyrenové desky ještě kotvit a to v případě dřeva vruty fasádními talířky k uchycení polystyrenu. Pokud má objekt ještě sokl, je třeba ho také zateplit, o tomto nepíšete, tak jen upozorňuji, jinak by zde docházelo k tepelným únikům. Sokl se zatepluje extrudovaným polystyrenem, je odolnější vůči vnějšímu poškození /tvrdší a dále je přizpůsoben pro styk se zeminou a extrémní vlhkostí. Neznám nátěr na dřevu, ale asi bych minimálně tento narušil, pokud ne úplně nesejmul z palubek zcela pryč. Bude tak lepší příprava pro přilepení desek. Pokud se bude ještě kotvit jak jsem již uvedl, není třeba s nalakováním nic dělat. Parozábranu neaplikujte, ta při systému VKZS nemá co dělat. Dále posílám odkaz na správný postup jak nalepit fasádní desku aby nevznikl nerovný povrch.

 

TIJC


č.9.

12.9.2008
Vaše jméno (nick): MILOŠ FIŘT

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Způsob dodatečného zateplení obvodového zdiva. Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den. Zakoupil jsem rekreační domek, který je zděný ze smíšeného zdiva / břidlice,cihly,omítka/. Mám dilema zda zateplit objekt zvenčí pomocí kontaktního zateplovacího systému / polystyren,nebo vata/ s ohledem na typ zdiva. Neprodyšné zateplení = velký difuzní odpor. Stále si říkám, že zdivo obzvláště kamenné musí dýchat a nemělo by být neprodyšně zakryté. Má s tímto někdo zkušenosti.? Třeba, kdybych nechal 1 cm provzdušňovací svislou mezeru mezi zdivem a polystyrenem? I za cenu, že drobet zhorším tepelně izolační vlastnosti zatepleného zdiva. Je to přeci jenom starý dům,který má v sobě určitou vlhkost.Děkuji za odpověď.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím,
já bych měl trochu strach pokud si nejste zcela jist vlhkostí použít polystyren systému VKZS tedy kontaktním způsobem. Menší zlo by bylo zateplení vatou, ta lépe dýchá, ale úplně bych nejraději doporučil zateplení vatou a to systémem provětrávané fasády. Na tento systém sám narážíte v textu dotazu... Posílám nějaké odkazy na naše stránky, kde se tyto systémy popisují.

 

TIJC

 


č.10. 

18.9.2008
Vaše jméno (nick): Martin

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: VKZS-panelový dům

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den,obývám panelový dům, který má provedený VKZS-polystyren, výjma stěny obývacího pokoje (s lodžii). Chtěl bych tuto stěnu také zateplit polystyrenem. Jakou tloušťku doporučujete a neovlivní zatepleni jen u mě ostatní byty?

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 8 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Dobrý den, na váš dotaz odpovím v rámci možností, podle vámi udaných informací. Jen si nedokáži vysvětlit, proč je kompletně zateplen dům a jeho část, navíc ve které se nejvíce bydlí je nezateplená, už jen proto, že pokud něco uzavřete v našem případě tepelně a necháte "díru" v podobě nezatepleného místa vzniká tím tepelný most, tedy nezateplené místo, kterým bude unikat teplo ven v létě pronikat teplo dovnitř objektu. Takovým způsobem, projektem je váš dům zateplen velice nekvalitně. nechápu, že to mohl někdo dovolit... Musí to mít nějaký pádný důvod, význam nezateplit část domu. Dále k vašemu individuálnímu zateplení. Pokud zateplíte jen vaší část, vznikne tím změna ve vzhledu objektu a to vám asi nepovolí ani stavební úřad, jelikož u panelových domů (bytových) je podmíněn jednotný, celistvý vzhled objektu. Samozřejmě je možné, že vám někdo povolí výjimku. Zase ale máme na mysli, že toto zateplení nebude nijak extrémě výrazné, pokud nad vámi a pod vámi nebude také provedeno. Pro zajímavost vám posílám odkaz na článek s obrázkem v procentech a jedná se o tepelné úniky bytového domu. Stěnami odchází cca 30% tepelných ztrát objektu bytového více patrového. V otáce jakou tloušťku použít odpovídám, že nejméně tloušťku 10cm, což je podle zkušeností stavitelů u stndardních panelových (běžný panel) domů minimum. Jen budete muset řešit jak spodní část zateplení, tak i horní ukončení. Zateplení u vás zlepší zateplení horního a spodního patra, ale nijak významě, záleží jak bude zateplení využito u vás v bytě, pokud bude zatepelno, ale málo topíte a hodně větráte, tak se změna v okolních bytech nijak neprojeví.

 

TIJC


č.11

13.10.2008
Vaše jméno (nick): P_avel

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: zateplení panelového domu

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den ,
firma zatepluje náš panel.dům .Dnes jsem zjistil , že na 10 cm polyst.desky dávají tmel v "bobánkách"neroztírají jej .To by mi ani tak nevadilo jako to že vrstvy těchto "bobánků jsou až 3-4cm a je vidět mezerou mezi panelem a deskou až třeba o 3 desky dál .Panel je postaven v r.78 a o jeho nerovnostech si nebudeme vyprávět .Jde mi o to , aby nevznikaly tepel.mosty a nedocházelo v vzniku plísní .
Děkuji Pavel

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano a prosím rychle

 

Zdravím Vás,

jestli dobře chápu vaší otázku a popis pracovního postupu, tak se asi jedná o lepení fasádních desek z polystyrenu na panel. Pokud se lepí fasádní deska na panel je třeba zvolit tento postup: na desku naneseme po jejím obvodě, tedy po jejím kraji celé plochy lepidlo, tedy lepicí tmel, např. Weber tmel 700 pro VKZS, nebo TS Special. Po té co naneseme tmel po obvodu nalepíme ještě několik tzv. terčů, které rozmístíme po desce. U desky formátu 1000 x 500mm alespoň 3 takové terče. Po přilepení desky na panel a zatlačení je pak deska správně přilepena. Důležité je také zakončit tepelně izolační vrstvu jak nahoře, tak i dole stěny a to tak, aby se pod ní nedostal vzduch a vítr a vlhkost. Při větších větrech bývá někdy fasádní tepelně izolační vrstva odlomena po vniknutí pod vrstvu, která nebyla dobře přilepena. Také pokud není deska dobře přilepena neplní izolace své poslání, profukuje pod ní a také se tam dostává vlhkost a to je předpoklad pro vznik plísní a následného odlepení izolace od stěny. Pokud již došlo k špatnému nalepení a nebylo naneseno lepidlo po obvodu desek (po kraji jejich ploch) je třeba nyní pořádně utěsnit zakončení ploch vůči původní stěně. Je nutno zabezpečit tepelně izolační vrstvu proti profukování a zatékání pod fasádu.

Další podrobné informace naleznete také v článku u nás na webu: Jak správně nalepit fasádní desku? Článek se zaobírá správným lepením polystyrénových desek na obvodové zdi a také tzv. výsledkem špatného lepení „polštářovým jevem“ připomínajícím „pekáč buchet“ při pohledu na takto „zateplenou“ obvodovou stěnu.

 

TIJC

 


č.12

6.11.2008
Vaše jméno (nick): Petr

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Zateplení domu z heraklitu

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den, mám patrovou chatu postavenuo v roce 1946. Obestavěný prostor je cca 390 m3. Dům je postaven tak, že na dřevěné kostře je z obou stran nabit heraklit tl. 7 cm a nahozen vápenocementovou omítkou, tlouštka zdi cca 25 cm se vzduchovou mezerou. poraďte mi prosím, jestli může být následující skladba zdi zevnitř ven- omítka, heraklit, vzduchová mezera, OSB deska tl. 15 mm, polystyren tl. ?, perlinka a štuk s fasádním nátěrem. Na střechu bych chtěl použít izolaci systém ISOTEC 100 mm a plechové šablony ranila. Děkuji za rychlou odpověď.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,

vámi navrhovaný postup asi nebude problém, jen je třeba zvolit správnou tloušťku fasádního polystyrenu a to myslím nejméně 10cm ve vašem případě pro správnou účinnost. Dobrou volbou je zachování vzduchové mezery, tato je také tepelnou izolací a zároveň zajistí aby nevznikaly kondenzáty a vlhkosti. Jen doplním, pro nalepení polystyrenových desek na OSB desku, tedy dřevěný povrch musíte použít správné lepidlo, ne běžný lepící tmel jenž se používá na lepení polystyrenových desek na běžné zidvo. Například Weber. tmel technik nebo jiné vhodné lepidlo pro lepení tohoto izolantu na dřevo.

Dále je nutno při fixaci polystyrenových fasádních desek proti smyku, tedy posunutí je zajistit do obvodové zdi v tomto případě tedy vruty do dřeva s použitím tzv. fasádního talířku. No a nakonec k omítce, vůbec nedoporučuji jen štuk na perlinku se stěrkou jak píšete, je nutno použít ke kvalitnímu zakončení zateplení omítku, tedy fasádu a to minimálně akrylátovou, weber. pas akrylát. Nabídku naleznete zde. Použití jen štuku a následného fasádního nátěru je nedostatečné. Je potřeba si uvědomit, že omítka, fasáda je také kromě okrasného zakončení hlavně ochranou proti povětrnostním vlivům, tak že vám chrání váš zateplovací systém proti těmto vnějším vlivům, včetně dalšího vyztužení plochy. A také je škoda když už moderně zateplujete to nezakončit požadovanou a doporučenou složkou systému VKZS tedy venkovního zateplovacího systému pomocí polystyrenu fasádního. K otázce zateplení střechy nemám námitky, není zde popsáno o jaké zateplení střechy by se jednalo, mezi krokve, či nad krokve, či další možnosti jako zateplení ploché střechy, nemohu se tedy vyjádřit.

Přeji hodně štěstí při zateplení.

 

TIJC

 


č.13.

6.11.2008
Vaše jméno (nick): Petr

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Zateplení střechy

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den. Budu zateplovat klasickou sedlovou střechu. Nynější skladba je- eternit, lepenka, prkenný záklop, vzduchová mezera a heraklit přímo na krokve s omítkou. Můžete mi prosím poradit nejvhodnější zateplení a skladbu? Jako krytina budou použity plechové šablony Ranila nebo jiné pro ušetření celkové váhy střechy, jelikož se jedná o dřevostavbu. Díky za včasnou odpověď.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: ano

 

Zdravím Vás,

navrhuji klasické zateplení tzv. "šikmé střechy" tedy vkládání izolace mezi krokve. Postup je velice jednoduchý, izolace skelná vata, kamenná vlna, či čedičová vlna se vkládá do prostoru mezi krokve. Prostor krokví se vyplní a následně se ještě přes dá další vrstva, která překryje krokve, tak aby nám nevznikly tepelné mosty, na ni přijde parozábrana a následně záklop, sádrokartonový systém, či jiný druh, např. dřevěné palubky atd.

Tepelné mosty by byly plochy krokví, které by byly následně již přímo pod sádrokartonem, či jiným např. dřevěným záklopem zevnitř kryjící tepelnou izolaci. Skladba takto navržená je klasická a je nutno ji dodržet pokud očekáváte kvalitní zateplení. Jinak když u nás ve vyhledávači zadáte např. slovní spojení "šikmá střecha" bude vám nabídnut článek který o ideální skladbě při zateplení šikmé střechy hovoří a nabízí i obrázek s průřezem tohoto druhu zateplení střechy. Odkaz zde: Ideální skladba izolace mezi krokvemi.  Dále vám nabízím k přečtení článek "Tepelné mosty" jenž je pojednáním o vzniku tepelných mostů a jak se jim vyvarovat. Článek obsahuje i obrázky s průřezem správně zateplené šikmé střechy a také obrázek s průřezem uakzující tepelný most který vznikl při nesprávné skladbě zateplení šikmé střechy.

Spousta stavebníků, hlavně "samostavitelů" tepelné mosty podceňuje a s cílem ušetřit vyplní pouze místa mezi krokvemi, následně při větších tepelných rozdílech uvnitř oběktu a vně objektu vznikají na deskách sádrokartonu, záklopu vlhké pruhy v místech kde se krokve dotýkají SDK systému. Tato vlhká místa nejsou jen místem úniku tepla a mizející energie, ale také místem ideálním pro vznik plýsní. Další postup ve skladbě směrem ven vám schvaluji, krytina již z mého pohledu neovlivní nadměrně tepelnou izolaci, skladbu ideální pro zateplení.

 

TIJC

 


č.14

11.11.2008
Vaše jméno (nick): Viktor

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Zateplení panelového domu

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den. Bydlím v 4 podlažním panelovém družstevním domě. Uvažujeme o zateplení fasády. Střecha je již zateplené, okna vyměněná za plastová. V družstvu sílí hlasy, že celkové zateplení má návratnost v úsporách v nedohlednu. Prý by postačilo jen dílčí zateplení na panelech mezi okny, které jsou o trochu tenčí. Má takové dílčí zateplení smysl ? Děkuji vám za odpověď.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 10 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Zdravím Vás,
jakékoli zateplení má nějaký smysl, je otázkou zda dostatečný a očekávaný smysl. Ve vašem případě se jedná o musím použít termín krátkozrakou cenovou politiku. Pokud budete provádět zateplení jen částečné, stejně budete muset nechat stavět lešení, nebo použít plošinu a v podstatě vás neminou celkem nemalé náklady. Dalším faktorem je i množství polystyrenu, či fasádní vaty, které by mělo nemalý vliv na cenu za metr čtverečný, čím větší množství, tím více klesá cena. Když to shrnu, tak si myslím, že to skoro takto nemá cenu. Jedině, že byste provedli zateplení meziokenních panelů zevnitř objektu, přikládám odkaz na článek, který pojednává o rozdílech vnitřního a venkovního kontaktního zateplení. Pak bys se náklady podstatně zmenšily.
Já si myslím, že byste měli zateplit celý dům, jelikož ten kdo tvrdí, že se to bude v podobě vynaložených nákladů vracet dlouho neříká zcela pravdu. Návratnost je v řádově několika letech a následně již jdou ušetřené peníze navíc k dobru pro družstvo, tedy do společné kasy. Já sám jsem byl tohoto v Praze účastníkem, jednalo se o 7 patrový panelový dům s 54 byty postavený v roce 1978. Byla provedena generální oprava střechy a zateplení střechy, výměna oken za plastová a konečně zateplení kontaktním systémem pomocí polystyrenu fasádního EPS 70 F tloušťky 10cm. Již první rok po zateplení účetnictví ukázalo, že se snížily náklady na vytápění domu o více než 38% oproti průměru za posledních 5 let od kdy bylo družstvo založeno. Pro vás zde vkládám odkaz na obrázek ohledně úniků tepla v bytových objektech. Tento článek ukazuje a podporuje to co vám píši, u bytového domu dochází obvodovými stěnami ke 30% ztrátám tepla. Navrhuji Vám zateplit dům celý.

Děkujeme za nejvyšší hodnocení našeho webu. 
 

TIJC

 


č.15.

4.12.2008
Vaše jméno (nick): Monika

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: prosba o radu

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobry den mam na vas prosbu o radu. v lete jsme nastavovali u rodicu podkrovi pokryte je kanadskym sindelem, prkna, vzduchova dutina a pak je folie ale netusim jestli paropropustna nebo parotesna a prave tato folie se nam zacala strasne rosit netusime cim to je zda jsme pouzili spatnou folii nebo ji pouzili spatnou stranou. podlahu na pude jeste nemame dodelanou takze nam momentalne "prsi" do izolacni vaty. muzete mi prosim poradit co s tim??? dekuji Monika

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 10 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Zdravím,

tak jestli jsem vás dobře pochopil, není zatím vaše šikmá střecha osazená tepelnou izolací, ale jen parozábranou. Pak je to jasné, když tam není tepelná izolace, tak se na parozábraně sráží vlhkost. Mezi krokve musíte vložit tepelnou izolaci a pak teprve parotěsnou foílii a záklop. Správnou skladbu zateplení šikmé střechy naleznete zde "Tepelné mosty". Jinak pokud vám prší do izolační vaty máte problém, jelikož ji nemůžete nijak uzavřít či zaklopit dokud nevyschne. Také je možné, že je již tím že do ní prší znehodnocená. Jinak má rada zní: provést zateplení šikmé střechy tak jak se má správně provést a prohlédnout vatu do které prší. Pokud to je možné a není již pozdě, nechat dobře vyschnout a pak teprve s tepelnou izolací nějak dál pracovat. Pokud v tepelné izolaci bude vlhkost a vy ji uzavřete nebo nějak jinak zamezíte odpařování vlhkosti jenž v ní momentálně je, bude vznikat plíseň a ta je lidskému zdraví nebezpečná.

 

TIJC

 


č.16.

5.4.2009
Vaše jméno (nick): Radek

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Zateplení slabého cihelného zdiva

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý: Dobrý den. Požádal by Vás o radu ohledně orientačního výpočtu tloušťky zateplení či případně jiných doporučení. Provádíme rekonstrukci domku s rokem výstavby 1910. Dům plně podsklepený. Síla obvodových stěn je poněkud nelogická: východní 30cm, jižní 45cm, západní 65cm, severní 30cm, balkon 15cm. Vše cihla plná. Samozřejmostí byly v letošní zimě problémy s tvořením vlkhosti na vnitřních stěnách a to i dokonce v podobě námrazy. Z důvodu jednodušší montáže svépomocí bych raději volil kontaktní zateplení polystyrenem pokud to je možné? Jakou tloušťku zateplení s ohledem na uvedené síly zdí zvolit? Jaká je vhodná omítka pro starý dům při ( silikon, akrylát atd...). Je vhodné pokud má dům pískovcocou podezdívku ( sokl) po celém obvodu udělat do např. 1m výšky nad podezdívkou zateplení minerální vatou kvůli lepší prodyšnosti a nad vatou již pokračovat polystyrenem? Děkuji předem za odpověď.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 8 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Zdravím,

vaše otázky jsou spíše pro projektanta a energetického projektanta. Já jsem jen prodejce a pro přesné, ale i orientační výpočty je třeba aby váš dům zmíněné osoby prohlédli a získali od vás další přesné informace a měření pro výpočet tepelných ztrát a k navržení energetického projektu pro váš dům, s přihlédnutím k skutečnosti, že asi budete mít problém s vlhkostí a to asi nejen kvůli mrazům v zimě. Tento fakt si nedovolím tvrdit na dálku, ale po informaci z čeho je dům postaven a problémy o kterých píšete je to více nežli možné až skoro jisté.

 

Ve vašem případě bych volil pokud je to možné zateplení vnitřním způsobem pomocí tepelné izolace polystyren fasádní, toto vlastně po vložení tepelné izolace, např. polystyrenu nechá možnost odchodu vlhkosti a par ze zdí ven, vně objektu. Pokud netrváte na momentálním vzhledu budovy, tak je ještě možné zateplení tzv. provětrávanou fasádou, ta velice dobře dýchá a nechává možnost odpařování vlhkostí ze zdí směrem ven, je třeba použít vatu k tomuto určenou. Vložím vám sem několik odkazů ohledně tlouštěk polystyrenu k různým druhům zdí a dále další zajímavé články např. ohledně zateplení vlhkého domu. Přesné tloušťky si takto na dálku nedovolím navrhnout.

Na podtržené odkazy v textu se dá také klikat ke vstupu k článkům a informacím.

Sokl bych každopádně řešil extrudovaným polystyrenem, tento jednoznačně je určen izolaci spodní stavby a je připraven pro styk s vlhkostí a zeminou.

 

 1. Rozdíl mezi vnitřním a vnějším zateplením domů.
 2. Provětrávaná fasáda jak na to?
 3. Tabulka tepelných odporů VKZS
 4. Izolace vlhkého zdiva

 

 

TIJC

 


č.17. 

11.5.2009
Vaše jméno (nick): standa

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Fasádní polystyren - druhy

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den, chtěl jsem se zepat. Mám rodiný domek, část z tvárnic a část z plných cihel. Rád bych jej zateplil a zjistil jsem, že je několik druhů polystyrenu. Klasický bílý, s grafitem a poslední je něco mezi (nevím jak se správně nazývá). Jaký je mezi těmito druhy rozdíl. A jaký by byl nejlepší pro fasádu?
Děkuji za informaci.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu:souhlasím

 

Zdravím Vás,

já tedy osobně co se týká fasády a zateplení pomocí polystyrenu znám jen tři běžně použitelné druhy a to:

 1. Polystyren EPS 70 F fasádní, nejpoužívanější polystyren k zateplení obvodových zdí z jakéhokoliv materiálu, pak už se jen liší použití tloušťky viz odkaz. Součinitel tepelné vodivosti 0,039 W/m2.K
 2. Polystyren EPS 100 F fasádní, stejné použití jako je polystyren EPS 70 F, jen je o maličko lepší s lepším odporem a daleko vyšší cenou. Součinitel tepelné vodivosti 0,036 W/m2.K
 3. STYROTHERM PLUS 70, stejný jako je polystyren EPS 70 F, je vylepšen tím, že každá buňka obsahuje přísadu grafitu, který odráží teplo zpět a zabraňuje většímu úniku tepla. Výhodou tohoto materiálu je již zmiňovaná vyšší tepelná izolace a změna barevnosti výsledného produktu, což ocení hlavně realizátoři při konečné aplikaci za slunečného počasí. Součinitel tepelné vodivosti 0,034 W/m2.K

Samozřejmě pokud hodláte vyhazovat peníze, je možno zateplit i polystyrenem podlahovým EPS 100 Z, (lepší pevnost a odolnost v tlaku), nebo Stabilem 70, 100, 150, 200, střechy a podlahy s větším namáháním, to označení je vlastně při násobení deseti pevnost v tlaku na m2. Také můžete zateplit extrudovaným polystyrenem, což je tepelná izolace zejména pro spodní stavby, základové desky, sokly atd. jednoduše pro styk se zeminou a vlhkem, extrémně snese zatížení, ještě více nežli polystyren EPS S Stabil.

 

Celé je to vyhazování peněz, úplně stačí položka č.1. Polystyren EPS 70 F fasádní maximálně je zajímavá alternativa STYROTHERM PLUS 70 jelikož kromě lepšího tepelného odporu je tam také znát odraz tepla jehož důvodem je přítomnost grafitu v každé buňce, tak že nejen odpor, ale také odraz (reflex). Je ale také dražší a ten rozdíl oproti běžnému EPS 70 F je při stejné tloušťce cca 2 až max. možná 3cm pomyslně navíc.

 

Toto je realita, více toho není, snad jsem vám pomohl.

 

TIJC 

 


č.18. 

21.7.2009
Vaše jméno (nick):Vlasta

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: deaily zateplení

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den, mám pár dotazů:
1) jakým způsobem vytáhnu a uchytím zásuvky, vypínače a světla do polystirenu? Jedná se o zateplení stěn s polystirenem 10 cm.
2) můžu polystiren začít lepit od země, kde je již dlažba na betoně? Můžu následně od země použít silikát. omítku, nebo to mám potom obložit dlažbou? Musím rozbít dlažbu a jít 20cm pod úroveň? Jaký druh polystirenu použít od země?
3) jaký je postup zateplení sedlové střechy, kde jsou pouze tašky na latích. Musím vše přelaťovat a znovu položit tašky?

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 10 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Zdravím, velice nás těší vaše hodnocení naší webové prezentace, musím ale podotknout
ve vší úctě k vám, že když čtu vaše otázky nejraději bych vám poradil abyste vše nechal na realizační firmu, tato vše zná a ví a nejde jen o to znát a vědět, ale také dokázat to tak realizovat. Nic méně vám odpovím, abych vám pomohl co nejvíce.

 

1)Jakým způsobem vytáhnu a uchytím zásuvky, vypínače a světla do polystyrenu? Jedná se o zateplení stěn s polystyrenem 10 cm. Musejí se prodloužit nastavit, neboli nasvorkovat kabely a osadit na povrch fasády nové krabice a následně zásuvky, či vypínače. K tomuto se dnes již prodávají vhodné elektro-instalační materiály. K uchycení zásuvky, krabice, použijte speciální prodloužení hmoždinky, šrouby pro zateplovací systémy, což je to v podstatě dlouhý šroub zakončený plastovým nástavcem který slouží jako hmoždinka ... vyrábí to firma Fischer a jmenuje se to THERMAX. Tyto šrouby by měli bezpečně udržet předsazenou krabici pro montáž zásuvky na povrch fasády. Přikládám odkaz na příklad montáže s tím že je tento šroub možno použít až do polystyrenu silného 18cm, což je mimochodem můj případ, zatepluji 16cm tl. V izolantu polystyren EPS 70 F a na terase budu mít takto vyvedeny zásuvky, světla také kolem celého domu a použiji systém držení THERMAX.

 

2) Můžu polystyren začít lepit od země, kde je již dlažba na betoně? Můžu následně od země použít silikát. omítku, nebo to mám potom obložit dlažbou? Musím rozbít dlažbu a jít 20cm pod úroveň? Jaký druh polystyrenu použít od země? Na soklovou část domu použijte bezpodmínečně extrudovaný polystyren, tento je odolný proti mechanickému poškození a je připraven pro styk se zeminou a vlhkostí, samozřejmě je vhodné se dostat alespoň 20cm pod úroveň tavby, tím se vyloučí tepelný most v zimě kdy promrzá půda a zima by se dostávala do spodní stavby, základové desky a tím pádem do domu a také teplo uniká z domu touto cestou ven. Posílám vám odkaz na náš článek, který o tomto pojednává, jedná se opět o můj dům, jehož postup aplikace VKZS s fotodokumentací postupně zveřejňuji na internetu den po dni. Dále na soklovou část bych použil obklad z keramiky či jiného materiálu a nebo marmolit, jedná se o mozaiku, která je odolná a dá se oplachovat a čistit naleznete ji zde. Ohledně omítky, pokud zateplujete polystyrenem, je z mého pohledu zbytečné použít omítku na bázi vodního skla siliátovou, naprosto je lepší použít omítku na bázi pryskyřice akrylátovou, použiji ji na svůj dům také, rozdíly v cenách sice nejsou, ale akrylát má lepší reference už od zákazníků a realizačních firem.

 

3) Jaký je postup zateplení sedlové střechy, kde jsou pouze tašky na latích. Musím vše přelaťovat a znovu položit tašky? Jasná věc, pokud se bude jednat o nekrokevní izolaci, tedy z venku střechy, pod taškami, asi budete muset tašky sundat, jak jinak byste pod ně dostal izolaci, budete muset vytvořit rošt pro izolaci, její aplikaci a pak teprve dát latě a kontralatě a pak teprve tašky. Pokud je to možné, raději bych aplikoval izolaci mezi krokve uvnitř objektu, zateplení šikmé střechy. Ale to je jen můj osobní názor.

 

Snad jsem vám alespoň trochu pomohl, přeji vám hodně štěstí při realizaci.

 

TIJC


 

č.19.

12.8.2009
Vaše jméno (nick): Jarda

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: lepení izol.desek na nesoudržnou omítku

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý.: Dobrý den.Přečetl jsem si na vašich stránkách postup při zateplování fasády a je tam také uvedeno, že nesoudržná omítka se musí odstranit.Mám na domě(20let starý) takzvaný břizolit a bohužel jej zedníci špatně provedli a na povrchu se drolí-dali tam málo cementu.Chtěl bych fasádu zateplit,ale okopávat z celého domu břizolit by byla strašná práce.Prosím, je možné izol. desky fixovat třeba větším množstvím hmoždinek pro případ, že by lepidlo časem povolilo?Existuje nějaká penetrace pro zpevnění takové omítky nebo opravdu zbývá jen to odstranění takové omítky?Předem děkuji za radu. Jarda

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Zdravím Vás,
pokud hodláte zateplovat a investovat do zateplení polystyren, nebo vatu peníze je to dobře, ale je třeba aby se investice navrátila a aby zateplení mělo smysl a ten správný účinek.

Teď postupně odpovím na vaše otázky:
Nesoudržná omítka musí být opravdu odstraněna, vše co pořádně nedrží na obvodové zdi, jelikož by časem byla stejně problémem. Časem by se uvolnila a rozdlolila a vzniklé místo by bylo místem dutinou pro případné vlhkosti a následně i plísně, srážela by se tam vlhkost.

To, že byste dal více hmoždinek by bylo dobře, ale při rozdlolení omítky by pak tyto hmoždinky byly k ničemu, jelikož by se deska polystyrenu, nebo vaty neměla k čemu přimáčknout, je dobré něco fixovat hmoždinkami v našem případě fasádní desku izolace, ale pokud zmizí ta omítka a ta by časem mizela směrem dolů jak by se hasila, vzniklo by mezi izolační deskou polystyrenu nebo vaty a obvodovou zdí místo po vrstvě omítky buďto zcela prázdné, nebo více méně sypké a deska v našem případě asi polystyren by tím pádem nebyla ani přilepená, ani fixovaná hmoždinkami, jen částečně do zdiva obvodové stěny (ty hmoždinky by se časem pod tíhou celé vrstvy fasádního zateplení střihly).

Na venek by se to projevilo tak, že by se vrstva izolace polystyren vyvalila a následně i sesunula, jelikož lepidlo drží desky na zdi ve vašem případě nesoudržné omítce a hmoždinky ho fixují také k té zdi, omítce a hlavně mají za úkol držet desky proti sesutí, smyku a to nejen směrem dolu. Velice důležité je to zejména u zdí objektů namáhaných povětrnostní situací, velké nápory větru a deště či v zimě vánice na pohyb špatně zafixované vrstvy mají velký vliv.

 

Postup je zcela jasný:

 1. Co lze oklepat lehce, oklepat, jelikož by to nedrželo již po jednom roce.
 2. Následně, pokud se jedná o méně než polovinu, doporučuji vyspravit do cca roviny, aby podkladní vrstva na nalepení desek izolace byla rovná.
 3. Pokud se jedná o většinu, na stěně zůstane jen malá část bývalé omítky, oklepat co jde a to co drží dobře nechat a napenatrovat celou plochu, vrstva penetrace vytvoří soudržný podklad pro nalepení desek izolantu.
 4. Pokud se jedná jen o nesoudržný jen povrch staré fasády, oškrabat škrabákem co jde, případně opláchnout silným proudem „vapkou“ a pak nepenetrovat.

Hlavní pravidlo je: co jde dolu musí pryč !!!


 

TIJC

 


č.20.

16.10.2010
Vaše jméno (nick): Anežka Veselá

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: zateplení

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý: Mám zateplení fasády staršího RD polystyrenem F100, perlinka, lepidlo. dává se na to štuk? kdy se dává penetrace? na štuk? štukuje se do 0 stupňů C? pak barva? může se barvit fasáda do 0 st.C?

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 10 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Dobrý den,
V dnešní době na venkovní zateplovací systém se štuk vůbec nedoporučuje. Ideální je aplikovat rovnou probarvenou omítku a to buď zrnitou nebo rýhovanou. Ušetříte si čas a podle mého i peníze. Penetrace se používá před štukováním na lepidlo. Poté musíte penetrovat ještě před natíráním štuku barvou. Kdežto u omítky penetrujete pouze před omítkou, kterou aplikujete rovnou probarvenou. Doporučuji teplotu max. 3-5stupňů nad nulou. Při teplotě 0 stupňů již nikoliv.

TIJC

 


č.21.

14.12.2010
Vaše jméno (nick): Anna

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: minerální vata - zdravotní nezávadnost

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý: Dobrý den, děkuji za tuto možnost ověření dostupných informací. Žiji se sedmiměsíčním dítětem v dřevostavbě, stavěné dle původního kanadského stylu (z kulatin smrku a jedle). Do každé kulatiny je vyřezán klín a do něj je pak vložena minerální vata, která má těsně přiléhat ke kulatině pod ní. Dřevo se však seschlo natolik, že mezi kulatinami vznikaly až několikacentimetrové otvory, které postupně doizolováváme a následně izolujeme i od obytné části. Takovéto škvíry jsou však často nepatrné do doby než je nalezneme a mezi tím se nám do obytných prostor při poryvu větru patrně práší až centimetrovými škvírami minerální vata. Dostupné informace o zdravotní nezávadnosti vaty nejsou úplně jednoznačné, proto bych ráda využila příležitosti a ujistila se, že se při neustálém kontaktu s vatou nemůže mě a hlavně synovi nic stát. Ještě jednou děkuji za ochotu. Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Na tento dotaz odpověděl na naše vyžádání přímo manažer technické podpory výrobce Saint-Gobain Isover CZ s.r.o.

 

Dobrý den,
k dotazu níže: 
V obvodovém plášti by neměli být nikde "škvíry", kterými by profukoval vzduch do interiéru. Obálka domu musí být parotěsná ve střeše i stěně, průvzdušnost by měla být maximálně n50=4,5. Dům by tedy měl být těsný, pokud není, je třeba ho utěsnit.
 
Vlákna z izolace nebezpečná nejsou, mají nízkou bioperzistenci (vážený poločas rozpadu vláken s délkou větší 20 mikrometrů po inhalaci je kratší než 10 dní nebo po intratrachealní aplikaci je kratší jako 40 dní), takže přípravek není klasifikován jako látka podezřelá na karcenogenitu. Na základě závěrečního dokumentu EURIMA, produkty z minerální a skelné vlny nejsou hodnoceny (ani odpad) jako látky s dráždivým účinkem na kůži (založeno na kritériích Directive 67/548/EEC). Více v našem bezpečnostním listě.

 

 Vyjádření tepelna-izolace.cz TIJC:

Veškeré materiály produkované pod značkou ISOVER jsou zdravotně a ekologicky naprosto nezávadné. V dnešní době, kdy se na tyto zásady velice dbá, není v podstatě možné, aby někdo vyráběl obdobné materiály a tepelné izolace legálně s tím, že by nebyly zdravotně nezávadné. Toto je naprosto přesná informace za kterou si stojíme. Kontroly jsou prováděny nezávislými kontrolními úřady a není možné něco obejít, či pozměnit. Veškeré dokumenty potvrzující zdravotní nezávadnost naleznete zde.

 

Po kliknutí na tento odkaz můžete prohlížet bezpečnostní listy na výrobky z minerální vlny značky ISOVER.

 


č.22

12.2.2011

Vaše jméno (nick): danpoisel

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná:izolace chaty

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý: Dobrý den, ve Vaší poradně jsem nalezl spoustu zajímavých a užitečných rad týkajících se zateplení dřevostaveb i konstrukčních úprav. I když podobných případů jsem zde četl několik, přesto Vás poprosím o radu. Chci postavit zahradní jednopodlažní chatku (30m2), která bude umístěna na betonových patkách asi 20cm nad terénem. Bude využívána třísezóně, i k občasnému přespání (převážně léto). Vytápění malá kamínka na dřevo. Konstrukce z 12cm trámů, vnější obklad palubka 24mm, vnitřní obklad palubka 12mm. Můžete mi, prosím, poradit, jaké konstrukční doplňky a vhodnou izolaci mám zvolit? Děkuji
D.Poisel
Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 8 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

Dobrý den,

na váš dotaz, který je velmi obecný a nespecifikovaný musím odpovědět tím pádem také obecně, na podrobnější odpověď bych musel znát více o konstrukci zamýšlené stavby a také váš směr, jakým se hodláte ubírat při stavbě, jakého ražení a vzhledu bude objekt uvnitř a vně jste mě řekl, ale podlahy a příčky... Do izolace střechy této malé dřevostavby použijte jeden z nejvhodnějších výrobků u nás nabízených. jedná se o tepelnou izolaci, kamenná vlna z řady AIRROCK, na přesném výběru záleží stav vašich možností při investici do stavby.

Na izolaci příček dřevostavby bch na vašem místě použil tepelnou izolaci k tomuto vhodnou a to je čedičová vlna Isover FASSIL doporučuji provést systém zateplení známý jako provětrávná fasáda. Izolaci můžete také vkládat do dutin stěn dřevostavby, podlahy nevím jak budete řešit, ale zateplil bych je také vatou, například: řada STEPROCK ale vkládat do roštů, vata by se jinak při chození a jiném zatěžování poškodila. Podlaha může být také poté zaklopena OSB deskou. Stejně tak lze pro izolaci podlahy pužít také extrudovaný polystyren a nebo polystyren EPS stabil, nejlépe polystyren EPS Stabil 200 S, obojí musí být nezatíženo kročejovým zatížením. I ten extrudovaný polystyren by se časem rozlámal a rozšlapal.

 


 

č.23

17.2.2011

Vaše jméno (nick): Milan

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: Dotaz na zateplení podlahy

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den, nám 2 dotazy (spíš to jsou dva souvisící okruhy, ale myslím, že minimálně něco by mohlo zajímat i více lidí):

1. Můžete uvést podrobnější parametry a postup výroby podlahy z polystyrenu pro podlahové topení? Např. jaký maximální příkon na metr délky může mít kabel, který se do připravených drážek v rozteči 75mm u Vašeho výrobku může použít? (18W/m nebo i více nebo naopak méně?) Máte pouze tloušťku 50mm? Pokud ano, nedojde k problému když polystyren složím ze dvou vrstev? (Např. 8cm „normální“ EPS 100Z a nad něj 5cm polystyrenu s drážkou pro topný kabel). Mohou se jen tak položit desky na sebe aniž by utrpěly tepelné vlastnosti nebo je třeba je slepit a i spáry něčím izolovat? Jaká jiná omezení na topný kabel jsou, resp. jakákoliv jiná omezení? Specielní nároky na beton? (nějaký nárok na hrubost/jemnost štěrku, ze kterého se beton namíchá, aby kabel v drážkách přenášel teplo, tj. byl celý betonem obalený, nebo jak je to řešeno u té novinky, aby se kabel nedotýkal přímo polystyrenu? (což předpokládám nesmí).
2. Jaký polystyren popř. skladbu vrstev mám použít pro podlahu starého přízemního domku? Parametry: rok vzniku odhadem 1850-1870 (cihly míchané s vepřovicemi asi půl na půl). Podlaha bude cca cca 0-10cm nad úrovní venkovní okolní zeminy, dům je samozřejmě bez základů, současná podlaha jen prkna a asi škvára pod nimi, hned pak hlína. Kolem domu bude drenážní klín 60-80cm hluboký. Podřezávat ani injektáž zdiva proti vlhkosti neplánuji, jen tu drenáž. Nároky na zatížení podlahy: běžné zařízení obýváku, nejtěžší předmět budou asi záložní kamna na pevná paliva – max. 100kg. Užívání objektu rekreačně (ale celoročně – víkendy ap.). Uvažuji tuto skladbu podlahy: beton 6-7cm bez kari sítě, hydroizolační fólie, polystyren 8cm EPS 100S(Z), polystyren s drážkou pro topný kabel (Vaše novinka), topný kabel, 5-6cm beton s kari sítí, lepidlo, dlaždice. Pokud vím, na polystyren se má dát ještě parozábrana (tj. pod horní beton, aby do polystyrenu netekla voda), ale v případě toho drážkovaného polystyrenu dát parozábranu asi nepůjde? (nebo jí snad nahradí ta PVC folie určená k odrazu tepla u dražšího z polystyrenů v nabídce?) Jak tedy správně udělat podlahu ve zmíněném objektu? Je vhodnější extrudovaný polystyren nebo to zde nemá moc smysl atd.?
Poznámka: Postupu zateplení fasád a střechy je věnováno poměrně hodně textů, zatímco u podlahy je spíš jejich absence, Bylo by myslím dobré takový nějaký technologický postup zveřejnit na Vašich stránkách nejen v konkrétní odpovědi mé osobě, za kterou předem děkuji.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 9 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím

 

 

Dobrý den,
Odpovídám na Váš dotaz. Tato odpověď je pouze můj názor.

První chyba byla použití polystyrenu EPS 100Z. Tento polystyren je vhodný do podlah, ale pouze pod beton. A není to jakákoliv zvuková a ani kročejová izolace. Tím pádem dochází k přenosu hluku, zvuku a veškerých ozvěn v místnosti. Tím, že tento polystyren není přizpůsoben pod tzv. plovoucí podlahy dochází k jeho sešlapávání a tím pádem i k Vámi popisované deformaci a houpání dřevotřísek. Jestliže chcete použít plovoucí podlahu je třeba pod to dát zvukovou izolaci z čedičové vlny, které jsou k tomuto přizpůsobeny. Výrobek buď Steprock HD nebo Isover TP. To jsou výrobky s nejnižší možnou kvalitou, které se pod tuto plovoucí podlahu dají použít. Existují samozřejmě i výrobky s větší hustotou a tím pádem samozřejmě i dražší.

Jestliže chcete použít izolace pod Vámi avizovaný beton z důvodu dřevěného stropu bych doporučil opět výrobek z čedičové vlny a ne polystyren. I když polystyren Styrofloor T4 nebo Styrofloor T5 jsou kročejové izolace. Já z důvodu dřevěného stropu opravdu doporučuji opět výrobky z čedičové vlny, ale tentokráte nižší objemové hmotnosti, které se používají pod beton a to Steprock ND nebo Isover N. Samozřejmě další věcí při betonování podlahy je to, že se musí použít tzv. dilatační pásky kolem obvodu v každé místnosti, možno i polyetylenové dilatační pásky. Doufám, že tato informace je pro Vás dostačující.

S pozdravem
 
Josef CIFRAIN
Jednatel společnosti

 


 

č.24

13.1.2012

Vaše jméno (nick): Michal

Váš e-mail:
Napište o jaký druh dotazu se jedná: dřevěná fasáda na polystyrenu

Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý:

Dobrý den, chtěl bych zateplit dům 14cm šedým posystyrenem. Mezi okny bych však rád dřevěnou fasádu. Moje otázka zní: mohu dřevěnou fasádu nalepit přímo na polystyren s nějakou vrchní okapničkou nad obkladem? Nebo mám raději mezi okny použít polystyren např. o 3 cm tlouštky menší a obklad dát na laťky, aby byl odvětrávaný? Čím je nejlepší obklad přilepit? Děkuji moc za info.

Jak hodnotíte naší webovou prezentaci?: 7 bodů (max. je 10)
Souhlas se zveřejněním dotazu: souhlasím 

 

Dobrý den,
Dřevěný obklad na polystyren lepit nedoporučujeme, nejlépe je kotvit dřevěné laťky skrz polystyren přímo do zdiva, v každém případě z důvodu estetického hlediska bychom laťky a obklad zapustili tak, aby dřevěný obklad byl zároveň s fasádou.
Zároveň doporučujeme použít na vrchní části dřev.obkladu ve styku s fasádou okapničku, tak aby voda stékající po fasádě odkapávala.


Za dotaz Vám děkujeme

 

Ing.Naďa Fišerová
manažer prodeje a nákupu
CJ izolace s.r.o.


 


 

Zde bude vložen váš další dotaz....
 



Námět, stížnost, hodnocení.

Do tohoto formuláře vpisujte vaše náměty na vylepšení našeho webu nebo stížnost na nějakou chybu na stránkách či hodnocení naší webové prezentace. Pokud zadáte váš e-mail bude vám zaslána odpověď. Pokud povolíte váš souhlas v formuláři, bude otázka a odpověď zveřejněna v této sekci. Můžete zasílat vaše dotazy pod jiným jménem (nick). Na každý dotaz, text budeme reagovat.

 
Vaše jméno (nick)  
Jméno nemusí být pravé, jen nějaké vpište abychom vás mohli oslovovat.
Váš e-mail  
Nemusíte zadávat pokud nečekáte naší odpověď. Pokud ale mail nezadáte správně nebudeme vám moci odpovědět.
Napište o jaký druh dotazu se jedná  
Stížnost, námět na vylepšení, hodnocení webu.
Text vašeho dotazu, libovolně dlouhý. * 
Vpište pokud možno jednoduchým textem o co se jedná.
Jak hodnotíte naší webovou prezentaci? * 
Hodnoťte body od "1" do "10" počet bodů "10" je maximální spokojenost. Vpište pouze jedno číslo nic jiného 1 až 10.
Souhlas se zveřejněním dotazu  
Pokud souhlasíte se zveřejněním vašeho dotazu napište "souhlasím" pokud ne nevypisujte toto pole a dotaz nebude zveřejněn s naší odpovědí.
Opište prosím číslo z obrázku: *
 
Napište prosím číslo 4:
 

* Prvky označené hvězdičkou jsou povinné

Objednávka zboží nebo dotaz na zboží.


 

 

 

 

Mailing-list
Přihlašte se k odběru novinek