Nebojte se nových výrobků.

 Datum: 12.1.2009   Kategorie: Rady a návody 

Tepelná izolace stejně jako ostatní stavební materiály prochází neustále vývojem k lepším vlastnostem a také ekologickým parametrům. Tento vývoj uvádí pak na trh nové výrobky s novými jmény a hlavně novými mnohem lepšími parametry v tepelném odporu i vlastnostech ochrany, zejména lidského zdraví, avšak také životního prostředí.

Dbá se na vlastnosti kdy výrobek relativně buďto dosloužil, nebo je z nějakého důvodu likvidován společně se stavbou.

Nové výrobky tepelné izolace pak nahrazují starší typy, jenž byly na trh uvedeny před dlouhou dobou, ale stále se dají na trhu sehnat. Nové výrobky tepelné izolace tyto výrobky nejen nahradí v plné míře, ale mnohdy je i markantně předčí jak vsvými vlastnostmi jako tepelného izolantu, tak i ostatními vlastnostmi dnešního trendu k ochraně lidského zdraví a životního prostředí.

Tyto nové výrobky ale starší typy tepelné izolace předčí i svou cenou, která je ovlivněna poptávkou na trhu, pokud je výrobek dobrý, je po něm velká poptávka a pak jde cena směrem dolů.

Velice často se ale setkáváme s tím, že stavebník chce starý typ tepelné izolace, jenž se sice ještě dá sehnat na trhu, ale jeho vlastnosti a cena je již neakceptovatelná. Přesto někteří zejména samostavebníci požadují tyto starší výrobky. Prostě je mají v projektu a nevěří našim argumentům o kvalitě nové alternativy, náhražky, novinky. Nezlomí je leckdy ani cena. Toto bývá způsobeno radami architektů a projektantů, kteří si nehodlají osvěžit své vědomosti ohledně tepelé izolace a do projektů navrhují tyto již "vyběhlé" a zastaralé tepelné izolace. Naše webová prezentace obsahuje také sekci s certifikáty a technickými listy, tam lze najít relevantní informace potvrzené výrobcem, certifikačním úřadem kvality.

Pokud nevěříte, hledejte informace alespoň v těchto sekcích. Je škoda abychom používali staré již nahraně vyhovující výrobky, když můžeme mít velice kvalitní nové druhy, které mají ohled na dnešní energetický trend a vztah k přírodě, lidskému zdraví.

 

Pokud vám tedy nabízíme nějakou alternativu k vámi poptávanému výrobku tepelné izolace, nebojte se toho. Nebráníme se však starému přísloví "důvěřuj, ale prověřuj". Vždy vám nabízíme ověřené a osvědčené výrobky tepelné izolace, jsme v úzkém kontaktu s výrobci a jejich technickými poradci, tito nám poskytují velice kvalitní a vždy čerstvé informace z oblasti testů a vlastností novinek.

 

Nízká cena těchto výrobků tepelné izolace neznamená že výrobek je nekvalitní, či podřadné úrovně. Znamená to, že výrobek je množstevně ve slevě. Poptávka po takovém výrobku způsobuje jeho slevu, jelikož tuto slevu při častém odběru získáváme i mi jako prodejci.