Úvod: Tepelná izolace > Katalog > Knauf sádrokarton

Knauf sádrokarton

výrobceZobrazit zboží s náhledem, krátkým popisem a obrázkemZobrazit zboží s náhledem, krátkým popisem a obrázkem

Společnost KNAUF Praha s.r.o.

Tato společnost působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových stavebních systémů a materiálů od roku 1992.

 

Sádrokartonové stavební desky a nosné profily jsou od roku 1994 vyráběny v sesterském závodě KNAUF Počerady a jsou distribuovány výhradně firmou KNAUF Praha do sítějejích smluvních prodejců.

 

Výroba sádrokartonových desek KNAUF je zařazena do ekologického programu , který významným způsobem přispívá ke zlepšení životního prostředí.

Firma KNAUF distribuuje na trh v České republice dále příslušenství nezbytné k realizaci jednotlivých systémů příček, podhledů a podlah, ale také tzv.“hobby program“, tzn. širokou škálu výrobků stavební chemie. Základní prvek stavebnicového systému tvoří sádrokartonová deska vyrobená z chemicky upraveného sádrového jádra opláštěného speciálním kartonem. Sádra je ekologicky i biologicky dokonalý stavební materiál – je biologicky zcela nezávadná, její hodnota pH je velice blízká lidské pokožce. Přispívá k tepelné pohodě člověka, zlepšuje zvukovou izolaci prostoru, řeší protipožární ochranu staveb a reguluje vlhkost vzduchu v uzavřeném prostoru.
Vyrábí se sádrokartonové desky standardní GKB pro běžné použití, protipožární GKF, impregnované GKB-I, GKF-I do vlhkých prostor. Pro speciální účely se vyrábí desky FIREBOARD s vysokou požární odolností ( sádra je zde armována minerálními vlákny) a sádrovláknité desky VIDIWALL na stěny a podhledy, VIDIFLOOR na podlahy ( zde se kombinací sádry a celulózy dosáhne vyšší pevnosti a tvrdosti povrchu).
Desky se vyrábí v tloušťkách od 6 mm do 30 mm a v různých rozměrech.
Desky se upevňují šrouby na nosnou konstrukci z ocelových tenkostěnných pozinkovaných profilů nebo dřevěných latí, případně se lepí přímo na stěnu. Součástí systému jsou spojovací prvky, závěsy, těsnící a bandážovací pásky, tmely.

CERTIFIKÁTY VÝROBCE (odkaz)