Aplikace VKZS polystyren den sedmý.

 Datum: 5.8.2009   Kategorie: Rady a návody 

Sedmý den vám přinášíme dokumentaci z ukončení stěrky na fasádě a z aplikace extrudovaného polystyrenu na soklovou část domu. Jedná se o část domu, která je ve styku se zeminou a vlhkem, navíc u země je fasáda nejvíce namáhána a vystavena fyzickému namáhání. Proto je třeba použít extrudovaný polystyren, tento je na namáhání v tlaku a účinkům vlhka, vody či zeminy imunní, samozřejmě vůči fyzickému poškození do určité míry.

 

V našem případě je extrudovaný polystyren aplikován ve dvou vrstvách. Důvodů je několik, desky jenž jsou v druhé vrstvě jsou aplikovány, tak aby pod nimi nebyly spoje spodní vrstvy. Zamezí se tím tepelným únikům v mezerách, tyto jsou sice zanedbatelné, ale existují.

První vrstva a to v tloušťce 100mm je z extrudovaného polystyrenu Styrodur 3035 CS, tento je se zámky, ale nevyrábí se s vroubkovaným povrchem. Vroubkovaný povrch je potřebný pro kvalitní přilnavost vrchní stěrky. Vroubkovaný povrch, nebo chcete li mřížkovaný povrch má deska extrudovaného polystyrenu Styrodur 2800 C, tento nemá pro změnu zase zámky po obvodu. Proto jsme se rozhodli aplikovat dvě vrstvy, spodní vrstvu z izolace Styrodur 3035 CS tl. 100mm a vrchní mřížkovanou vrstvu z extrudovaného polystyrenu Styrodur 2800 C tl. 20mm.

 

Naším záměrem bylo, aby spodní vrstva, soklová vrstva byla podsazena pod fasádou. Toto je záležitostí vkusu, někdo soklovou část ani nehodlá přiznávat a má jednolitou, stejnou vrstvu až do země, terénu. Někdo sokl přizná a někdo ho má, jako v našem případě podsazený.

 

Posledním důvodem, proč byla soklová část ze dvou vrstev je, že extrudované polystyreny jsou většinou od tloušťky 120mm brány jako nadstandard a jsou na objednávku, pouze na celé palety (12 balíků) a nejsou tam takové množstevní slevy, jako u tloušťěk do 110mm.

 

Návrat na seznam dní.


Přiložené obrázky:

Související články

Dotazy ke článku.

Zde do tohoto formuláře můžete napsat vaše dotazy ohledně tohoto článku, nebo dotazy na použité materiály.

Do formuláře prosím vpište veškerá požadovaná data o vás a informace potřebné k vyřízení dotazu.

 

Se zaslanými daty budeme nakládat podle zákona o ochraně osobních údajů. Data nebudou poskytována dalším třetím osobám.

Obchodní podmínky naleznete zde. 
Vaše jméno  
Vaše telefonní číslo * 
Důvodem je možnost vám váš dotaz zodpovědět případně i telefonicky, pokud se jedná o delší a složitější odpověď.
Váš e-mail * 
Pokud nezadáte správnou e-mailovou adresu, naše odpověď k vám nedorazí a my to nebudeme vědět.
Text dotazu nebo objednávky * 
Zde zadejte text dotazu, libovolně dlouhý a pokud možno podrobný, abychom vám mohli rovnou odpovědět bez dalších zbytečných doplňujících dotazů.
Opište prosím číslo z obrázku: *
 
Napište prosím číslo 4:
 

* Prvky označené hvězdičkou jsou povinné