Aplikace VKZS polystyren den osmý a devátý.

 Datum: 8.9.2009   Kategorie: Rady a návody 

 

Den osmý a devátý je na objektu aplikována poslední nadstandardní vrstva stěrky TS Special, pro tuto vrstvu jsme se rozhodli jako pro nadstandardní řešení, důvodem byla větší ochrana izolace "polystyren" proti fyzickému poškození.

 

Předesílám, že tento úkon nebyl nutný. Spíše se jednalo o jakousi luxusnější verzi ochrany izolace.

 

 

 

 

Následně jsou velice kvalitně zakryta okna a dveře ochrannou fólií, jelikož stěrka a fasádní hmota z rámů oken a dveří takřka nelze odstranit aniž by došlo k poškození povrchů rámů oken a dveří.

 

Den devátý je aplikován probarvený weber.pas podklad UNI tento je třeba aplikovat před natažením fasádní probarvené vrstvy, fasáda lépe přilne ke stěrce a také je důležité vědět, že "podklad uni" je nutno objednávat již v odstínu fasády, aby fasáda lépe kryla.

 

Následně byla po zavadnutí podkladu uni aplikována silikonová probarvená omítka rýhovaná 2mm zrnitost. Rozhodli jsme se pro svyslé rýhování, jelikož objekt je přeci jen blízko lesa a s obavou o zanášení rýh různými pyly a prachem, pokud by byly tyto tvořeny při aplikaci vodorovně. Nicméně, tato volba byla také věcí vkusu a požadavku klienta.

 

Jednotlivé plochy byly nataženy vždy současně a najednou, toto je třeba vždy dodržovat, nikdy nesmíte zastavit práce, natahování omítky v půli plochy a pokračovat až po zavadnutí. V ploše bude toto napojení vždy vidět a omítka se nikdy dokonale nespojí, pokud již část dříve aplikovaná zavadla.

 

Další obavou je déšť, je sice vhodné aplikovat fasádní vrstvu pokud možno v počasí pod mrakem, ne na přímém slunci a ve vysoké teplotě, což cca 25°C je opravdu maximum. Ale pokud zaprší do nezavadlé vrstvy fasádní hmoty, je zle!

Toto je noční můrou fasádníků, pak je omítka znehodnocena a je třeba znovu natáhnout vrstvu stěrky a znovu fasádní probarvenou hmotu. Tato zkáza se naštěstí nekonala i když padlo pár kapek, nedotkly se fasády.

 

V našem případě byl použit zelený odstín ZU7F. weber.pas silikon 2mm rýhovaný.

Popis:

Jednoduše zpracovatelná probarvená pastovitá omítka vyrobená na bázi silikonových pryskyřic, připravena k přímému použití na weber.pas podklad UNI. Orientační spotřeba na m2 = 3,3kg.

 

V dalším, posledním díle bude popsána a nafocena aplikace a dokončení zateplení soklové části se zakončením marmolitem.

 

 

Návrat na seznam všech dní.


Přiložené obrázky:

Související články

Dotazy ke článku.

Zde do tohoto formuláře můžete napsat vaše dotazy ohledně tohoto článku, nebo dotazy na použité materiály.

Do formuláře prosím vpište veškerá požadovaná data o vás a informace potřebné k vyřízení dotazu.

 

Se zaslanými daty budeme nakládat podle zákona o ochraně osobních údajů. Data nebudou poskytována dalším třetím osobám.

Obchodní podmínky naleznete zde. 
Vaše jméno  
Vaše telefonní číslo * 
Důvodem je možnost vám váš dotaz zodpovědět případně i telefonicky, pokud se jedná o delší a složitější odpověď.
Váš e-mail * 
Pokud nezadáte správnou e-mailovou adresu, naše odpověď k vám nedorazí a my to nebudeme vědět.
Text dotazu nebo objednávky * 
Zde zadejte text dotazu, libovolně dlouhý a pokud možno podrobný, abychom vám mohli rovnou odpovědět bez dalších zbytečných doplňujících dotazů.
Opište prosím číslo z obrázku: *
 
Napište prosím číslo 7:
 

* Prvky označené hvězdičkou jsou povinné